Zajęcia

Zapraszamy na nasze zajęcia

Zajęcia w SEBASTIAN Pilates Studio odbywają się niewielkich, maksymalnie dziesięcioosobowych grupach. Dzięki temu instruktor może skupić się na każdym z uczestników, kontrolując poprawność wykonywanych ćwiczeń, aby były jak najefektywniejsze. Do treningu wykorzystujemy drobny sprzęt (wałki, kółka, taśmy, małe piłki oraz duże piłki szwedzkie), który pomaga urozmaicić ćwiczenia.

Istnieje również możliwość zajęć indywidualnych w relacji jeden na jeden z instruktorem, podczas których trener skupia się na Tobie biorąc pod uwagę przebyte urazy, a także ograniczenia w Twoim ciele. Trening personalny to najefektywniejszy sposób osiągnięcia celów i założeń, do których dążysz.

Poniżej znajdziesz krótki opis zajęć, jakie odbywają się w naszym studio.

PILATES - OPIS ZAJĘĆ

Pilates klasyczny

Fundamentalne ćwiczenia na macie z zachowaniem wszystkich zasad metody m.in. takich jak właściwa postawa, oddech, koncentracja i precyzja, polecane przede wszystkim osobom rozpoczynającym przygodę z zajęciami Pilates lub ćwiczącym nieregularnie. Korzystając z nich nauczysz się poprawnego ustawienia całego ciała, zaczniesz wzmacniać dno miednicy i obręcz barkową odpowiednio zabezpieczając kręgosłup.

Reformer-opis-zajec

Pilates reformer

Reformer jest jedną z najpopularniejszych maszyn do ćwiczeń Pilates na świecie. W budowie urządzenie przypomina ramę łóżka, w której zamontowano ruchomą platformę przesuwającą się na kółkach po metalowych prowadnicach. Do niej przymocowane są sprężyny o zróżnicowanej sile sprężystości. Dlatego w sposób indywidulny możemy dla każdego uczestnika zajęć dobrać poziom oporu przy przesuwaniu platformy podczas ćwiczeń. Na platformie zainstalowane są również dwa naramienniki stabilizujące pozycję ciała podczas ćwiczeń, a do ramy przytwierdzona belka, na której można oprzeć stopy lub dłonie. Z drugiej strony łóżka znajdziemy linki z uchwytami zamocowane na wysięgnikach służące do poruszania platformy za pomocą rąk i nóg.

Trening Pilates na reformerach polecany jest dla każdej osoby nieposiadającej przeciwskazań do ćwiczeń, a przede wszystkim zalecany dla:

  • Osób pracujących przy komputerach, spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej i borykających się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa praca na reformerze wzmacnia gorset mięśniowy poprawiając postawę, powoduje również wzmocnienie pośladków oraz pomaga rozciągnąć przykurczone mięsnie łączące kręgosłup, miednicę i kończyny dolne;
  • Biegaczy, u których wzmacnia miednicę, a także poprawia stabilizację kolan, dodatkowo rozciąga mięśnie nóg;
  • Tancerzy zawodowych (taniec towarzyski, balet) wzmacniając te partie ciała, jakie potrafią być nieco zaniedbywane podczas tańca, uczy stabilizować zbyt aktywne stawy;
  • Osób uprawiających crossfit, praca na reformerze, pomaga otwierać klatkę piersiową, wzmacnia mięsnie okołołopatkowe jak również wpływa na właściwe rozciąganie mięśni piersiowych;
  • Sportowców pracujących gównie jedną stroną ciała takich jak badmintoniści, golfiści, tenisiści pomaga im odzyskać równowagę mięśniową obydwóch stron ciała;
  • Osób po operacjach ortopedycznych lub mastektomii, gdzie wspomaga wzmocnienie mięśni oraz przyśpiesza proces regeneracyjny tych okolic ciała, w które następowała ingerencja chirurgiczna;

Zdrowy kręgosłup

Ćwiczenia mające na celu profilaktykę dotyczącą minimalizowania bóli kręgosłupa. Polecane są dla każdego niezależnie od poziomu aktywności fizycznej oraz wieku. Głównym celem zajęć jest poprawienie koordynacji ruchowej, stabilizacja, korekcja, a także wyrównanie napięć mięśniowych. Program zajęć zdrowy kręgosłup ma charakter terapeutyczny pomagając w zmniejszaniu nacisku na kręgi u osób odczuwających ból, a u osób prowadzących siedzący tryb życia wzmacnia szkielet mięśniowy, poprawia sylwetkę, stabilizację kręgosłupa oraz uwalnia od przykurczy mięśniowych. Dodatkowo właściwie dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pleców, brzucha i pośladków.

Pilates z dużą piłką

Ćwiczenia z dużą piłką tzw. szwedzką stosowaną w fizjoterapii. Pomagają poprawić równowagę, koordynację ruchową oraz wzmacniają mięśnie głębokie. Praca z piłką pozwala zbudować świadomość własnego ciała, urozmaica i wzbogaca trening.

Pilates dla mężczyzn

Dynamiczne zajęcia pozwalające spalić nadmiar kalorii. Angażują i modelują całe ciało. Pełne sekwencje i bardziej wyzywające układy ćwiczeń pozwolą Ci rozwijać technikę treningu, a połączenie intensywnego wysiłku z zachowaniem precyzji ruchu i kontroli oddechu wykształcą w Tobie większą wytrzymałość.

Pilates ze sprzętem

Zajęcia z wykorzystaniem małego sprzętu dla osób o różnych stopniach zaawansowania. Jeżeli znane są Ci już podstawowe zasady Pilates, uczęszczasz na ćwiczenia regularnie, a chciałbyś poznać modyfikacje bazowych ćwiczeń wybierz pracę ze sprzętem. Przyrządy jakich będziesz używał to: wałek, ciężarki, taśma, mała piłka, kółko, dysk stabilizacyjny oraz ekspander. Podniosą one Twój poziom wytrzymałości, rozwiną świadomość, szybkość i gibkość ciała. Dodatkowo jeszcze bardziej wzmocnisz mięśnie ramion, klatki piersiowej, grzbietu oraz nóg.

Stretching

Zajęcia rozciągające polegające na pracy na strukturach kurczliwych (m.in. mięśniach, ścięgnach i powięzi). Aby zrozumieć na czym polega stretching trzeba sięgnąć do budowy struktury mięśnia. Jest on zbudowany z miozyny i aktyny, które w momencie ruchu przesuwają się pomiędzy sobą. Takie działanie powoduje rozciągniecie lub skurcz danego mięśnia. Zatem rozciągając się regularnie zmniejszamy zwiększone napięcie mięśniowe, jak również zwiększamy ilość włókien mięśniowych na ich długość. Działania te skutkują zwiększoną gibkością, elastycznością i poprawą zakresów ruchomości w naszych stawach. Dodatkowo dzięki stretchingowi minimalizujemy urazy, a wykonując ćwiczenia stretchingowe na przykurczonych mięśniach o zwiększonym napięciu zapobiegamy przeciążeniom pozostałych struktur ciała zapewniając utrzymanie właściwej postawy.

GRAFIK ZAJĘĆ

Zobacz grafik
i wybierz zajęcia dla siebie.

CENNIK ZAJĘĆ

Oszczędzaj kupując karnet
na wiele wejść.

REGULAMIN STUDIA

Zapoznaj się z zasadami obowiązującymi w studio.

ZAPISZ SIĘ

Zapisz się i zacznij ćwiczyć pilates już dziś.

Przewiń na górę