O mnie…

Pilates to moja droga, do świadomości ciała, do ruchu, do pokładów energii ukrytych głęboko we mnie.

Kim jestem i dlaczego wybrałem tą inteligentną formę ruchu?

O MNIE...

Jeżeli jeszcze mnie nie znasz to przedstawię Ci się. Nazywam się Sebastian Śleszyński i ponad 11 lat praktykuję Pilates. Wcześniej regularnie pływałem oraz uprawiałem jogging. Jednak nie o nich chciałbym tutaj napisać… 

Kiedy w październiku 2010 roku, pierwszy raz postanowiłem pójść na Pilates do lokalnego studia w mojej miejscowości nie przypuszczałem, że ta forma zajęć ruchowych otworzy moje okno na świat. Poprawi moją kondycję, usunie dolegliwości bólowe kręgosłupa związane z siedzącym trybem pracy, a także stanie się moją radością z życia, pasją i hobby. W tym właśnie studio, poznałem pasjonatkę metody Iwonę Szygielską-Borzym, która zaszczepiła we mnie pilatesowego bakcyla. Przyznaję, że na początku nie było wcale łatwo uczyć się świadomości własnego ciała i pracy nad nim, szczególnie kiedy praktykować zaczyna się od udziału w grupie męskiej, w której uczestnicy ćwiczą już jakiś czas.

W sytuacji kiedy jednak spostrzegasz, że gimnastyka, którą wykonujesz kilka razy w tygodniu sprawia, „że czujesz się lepiej i wyglądasz lepiej” Twoja psychika zaczyna sama motywować Cię do działania. Tak właśnie było w moim przypadku, dlatego zachęcony efektami pracy nad własnym ciałem postanowiłem skończyć kurs instruktorski dający uprawnienia zawodowe w dziedzinie pilatesu. 

Poniżej znajdziesz kilka informacji o moich kwalifikacjach i praktyce.

WYBRANE KWALIFIKACJE

Kurs Instruktora Pilates REFORMER III (poziom zaawansowany) dający uprawnienia do prowadzenia zajęć Pilates na REFORMERZE w klubach fitness, studiach ruchu, szkołach tańca, studiach pilates zarówno w Polsce jak i za granicą. Program kursu dzieli się na trzy moduły i pozwala: osiągnąć wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu prowadzenia ćwiczeń Reformer Oryginal Challenge wg orderu Joe Pilatesa (120 ćwiczeń), poznać budowę reformera i zasady jego pracy, zapoznać się z zasadami anatomii i biomechaniki związanej ściśle z tą metodą. Moduł trzeci pogłębia wiedzę i praktykę zawartą w dwóch wcześniejszych częściach kursu.

Kurs Instruktora Pilates REFORMER II (poziom średniozaawansowany) dający uprawnienia do prowadzenia zajęć Pilates na REFORMERZE w klubach fitness, studiach ruchu, szkołach tańca, studiach pilates zarówno w Polsce jak i za granicą. Program kursu dzieli się na trzy moduły pozwala: osiągnąć wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu prowadzenia ćwiczeń Reformer Oryginal Challenge wg orderu Joe Pilatesa (120 ćwiczeń), poznać budowę reformera i zasady jego pracy, zapoznać się z zasadami anatomii i biomechaniki związanej ściśle z tą metodą. Moduł drugi pozwala na utrwalenie i pogłębienie wiedzy zawartej w pierwszej części kursu.

Szkolenie przygotowujące do pracy na takich sprzętach jak Spine Corrector oraz Ladder barrel wykorzystywanych w klasycznym pilates. Aktywna nauka prowadzenia efektywnych, zdrowych, bezpiecznych treningów z wykorzystaniem beczek. Przyswojenie fundamentalnych zasad pracy oraz historii pracy na beczkach. Planowanie i dopasowanie treningów do indywidualnych potrzeb klienta. Zastosowanie sprzętu do ćwiczeń przez klientów z patologiami kręgosłupa. Wachlarz ćwiczeń klasycznych i nowoczesnych.

Kurs Instruktora Pilates REFORMER I (poziom podstawowy) dający uprawnienia do prowadzenia zajęć Pilates na REFORMERZE w klubach fitness, studiach ruchu, szkołach tańca, studiach pilates zarówno w Polsce jak i za granicą. Program kursu dzieli się na trzy moduły pozwala: osiągnąć wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu prowadzenia ćwiczeń Reformer Oryginal Challenge wg orderu Joe Pilatesa (120 ćwiczeń), poznać budowę reformera i zasady jego pracy, zapoznać się z zasadami anatomii i biomechaniki związanej ściśle z tą metodą. 

 

Warsztaty organizowane przez Studio Harmonia Ruchu dla instruktorów i trenerów pogłębiające wiedzę i praktykę pracy stretching’owej ze sprzętem takim jak mała piłka (Easy Ball), taśma oraz wałek (magic circle), Aleksandrów Łódzki.

Warsztaty organizowane przez Studio Harmonia Ruchu poszerzające wiedzę i praktykę pracy instruktorskiej ze sprzętem takim jak mała piłka (Easy Ball), taśma oraz koło pilatesowe (magic circle), Grodzisk Mazowiecki.

Warsztaty organizowane w Studio Pilates Twój Ruch, Grodzisk Mazowiecki.

zakończony uzyskaniem certyfikatu Mat Work Teacher Training Course w lutym 2016 po odbyciu praktyk instruktorskich.

Pilates Reha Body Ball – prowadząca Renata Rakoczy
Advanced Pilates Matwork – metodyka nauczania – prowadząca Aneta Figurska
Mięsień lędźwiowy jako mięsień środka – prowadząca Bogna Janik-Forbes
Pilates w profilaktyce osteoporozy – prowadząca Renata Rakoczy
 Feldenkreis i Pilates – prowadząca Katarzyna Zawadzka
 Pilates Reformer na macie – prowadząca Aneta Figurska
Pilates stabilizacja i mobilizacja – prowadząca Olga Baran

Oddech w Pilatesie – prowadząca Olga Baran
Modern Flow Pilates – prowadząca Aneta Figurska
Pilates – kontrola segmentarna – prowadząca Małgorzata Silska
Funkcjonalny Pilates – prowadząca Bogna Janik-Forbes
Pilates spotyka BodyArt® – trening dla taśm powięziowych – prowadząca Iza Stasikowska
Pilates Therapy – terapia i profilaktyka bólu dolnego odcinka kręgosłupa – prowadząca Renata Rakoczy

Pilates Evo – prowadzący Chris Hunt (UK)
Core challenge with OvoBall – prowadząca Andrea Burkhardt (Niemcy)
Breath & Flow – prowadząca Laura Irbinger (Austria)
Pilates Basic – prowadząca Karolina Libelt
Freestyle Pilates – prowadząca Beata Arnold (Niemcy)
Mobilization and Stabilization using the ball – prowadząca Beata Arnold (Niemcy)
Pilates for the Heart – prowadząca Agnieszka Ostasz
Pilates Allstars: Pilates for Children – prowadzący Chris Hunt (UK)
Spine Corrector – prowadząca Basia Trylska-Nowakowska.

Warsztaty dla instruktorów i trenerów Pilates nastawione na pogłębienie wiedzy dotyczącej przyczyn bólu pleców, wad postawy, działania taśm mięśniowych, stabilizacji lędźwiowo-krzyżowej oraz wzmocnienia i mobilizacji kręgosłupa.

Szkolenie dla instruktorów Pilates pogłębiające i uzupełniające wiedzę.

uzyskane w Polskiej Akademii Sportu prowadzącej swój program w oparciu o szkolenie Body Control Londyn we współpracy z klubem Aplauz w Warszawie.

PAKTYKA ZAWODOWA

  • Od grudzień 2019 praca w Sebastian Pilates Studio, Grodzisk Mazowiecki jako właściciel i główny trener Pilates.
  • Od styczeń 2019 do czerwiec 2021 praca w Studio Tańca i Ruchu Twist, Błonie, instruktor Pilates.
  • Od Wrzesień 2016 do czerwiec 2018 praktyka w Martyna Zumba Szot, Błonie, instruktor Pilates.
  • Od grudzień 2014 do listopad 2019 praktyka w Zakątek Odnowa, Grodzisk Mazowiecki, instruktor Pilates.
  • Od czerwiec 2014 do listopad 2019 praktyka w Studio Pilates Twój Ruch, Grodzisk Mazowiecki, instruktor Pilates.
  • Od grudzień 2011 do październik 2022 praktyka w Studio Fitness Marta, Milanówek, instruktor Pilates 
Przewiń na górę