O metodzie

„Po 10 godzinach czujesz się lepiej. 

 Po 20 godzinach wyglądasz lepiej. 

 Po 30 godzinach masz zupełnie nowe ciało”.

Joseph H. Pilates

Krótka historia

O metodzie...

Metoda ćwiczeń Pilates istnieje już od blisko stulecia. Powstała w latach dwudziestych minionego wieku, a opracowana została przez Josepha Pilatesa. Podstawowym założeniem zajęć była pomoc w powrocie do pełni sił witalnych kontuzjowanym sportowcom oraz tancerzom. Od tamtej pory, głownie dzięki zasłudze żony Clary oraz uczniów prekursora, metoda nazwana na początku istnienia kontrologią, upowszechnia się na całym świecie. W dalszym ciągu jest rozwijana i pogłębiana w oparciu o nowe źródła badań koncentrujących się na ciele człowieka. 

Gimnastyka, która leczy...

PILATES

PILATES stanowi idealny, niepowtarzalny zestaw ćwiczeń, którego zadaniem jest stworzenie równowagi w ciele człowieka. Dzięki  odpowiedniej technice ruchu, ćwiczenia gwarantują poprawę i utrzymanie właściwej postawy.

PILATES wzmacnia przede wszystkim mięśnie dna miednicy i głębokie mięśnie brzucha, w konsekwencji eliminuje bóle kręgosłupa, z którymi mamy często do czynienia. Wyjątkowe efekty metody można uzyskać przestrzegając zasad prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Precyzja, koncentracja, a także konsekwencja w wykonywaniu ruchu rozwija zmysł równowagi i wytrzymałość. Dodatkowo poprawia koordynację, nadając ciału elastyczności rzeźbi smukłą sylwetkę.

PILATES różni się zdecydowanie od innych ćwiczeń z jakimi mieliście już do czynienia ponieważ ta forma ruchu wzmacnia nie tylko tzw. „mięśnie zewnętrzne”, ale przede wszystkim te, z jakich istnienia do dziś nie zdawaliście sobie sprawy.

10 powodów

dla któych warto ćwiczyć pilates

Pilates - streching - zdrowy kręgosłup
Przewiń na górę